ЄДИНІ ПЕДАГОГІЧНІ  ВИМОГИ ДО  УЧНІВ ГІМНАЗІЇ

Кожна організація, установа, кожне підприємство обов’язково мають певні правила поведінки чи етикету.

У нашій школі вони такі:

1. Загальні положення:

1.1. Учні приходять до школи за 15 хвилин до початку занять.

1.2. Перед початком уроку учень повинен зняти верхній одяг, в разі необхідності – перевзутися у змінне взуття.

1.3. До приходу вчителя учні готують все необхідне до уроку. Підручник, щоденник, зошити, пенал мають бути акуратно покладені на парти.

1.4. Учні, які запізнилися на урок, повинні вибачитись за запізнення, і після дозволу вчителя увійти до класу.

1.5. Користуватися під час навчальних занять мобільним телефоном забороняється. На початку уроку учні повинні відключити мобільні телефони.

1.6. В спортивній формі учні повинні з’являтися тільки на уроках фізкультури.

1.7. Учні зустрічають вчителя вставанням.

1.8. Без дозволу вчителя або класного керівника ніхто з учнів не має права пересідати на іншу парту під час проведення уроку.

1.9. Учень, який пропустив уроки без поважних причин, допускається до занять лише з дозволу директора школи або його заступників та з відома класного керівника.

1.10. Учень повинен подавати щоденник вчителю для виставлення поточного або підсумкового оцінювання результатів навчання.

1.11. Після закінчення уроку учні встають і виходять з класу тільки після слів вчителя: «Урок закінчено».

1.12. У разі порушення дисципліни учнями під час заняття викладач школи, староста класу мають право усно або через доповідну записку інформувати класного керівника, адміністрацію школи для вжиття дисциплінарних заходів проти порушників.

1.13. Пропуски занять без поважних причин є порушенням єдиних вимог до учнів школи і адміністративно караються.

1.14. У разі захворювання учень відвідує медпункт, за показниками  отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника і тільки потім залишає ліцей.

1.15. Спілкування зі старшими, однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику та інше.

2. Правила поведінки учнів на перерві:

2.1. На перерві учням не дозволяється бігати, штовхатися, кричати, порушувати норми техніки безпеки.

2.2. Під час руху по сходах учні повинні обережно пересуватися, ретельно оглядаючи підлогу. Бігати, стрибати по сходах забороняється.

2.3. Щоб запобігти скупчення людей на сходинах під час масового пересування, учні, що спускаються з верхніх поверхів, повинні йти по сходинам ліворуч. Учні, що підіймаються, - праворуч.

2.3. При появі на поверсі директора, його заступників, вчителів або інших дорослих учні повинні стати вбік і пропустити їх.

3. Вимоги до зовнішнього вигляду учнів

3.1. Кожен учень зобов’язаний з’являтися до школи чистим і охайно одягненим.

3.2. Кожен учень повинен бути одягненим  в одяг ділового стилю.

3.3. Вимоги до шкільного костюму:

- шкільний костюм тёмного  кольору (дозволяються класичні джинси темного кольору);

- блуза (дівчата), сорочка (хлопці) білого кольору в святкові дні;

- однокольорові блузи й сорочки в буденні дні;

- светр (в холодну погоду).

3.4. В спортивній формі учні повинні з’являтись тільки на уроці фізкультури.

3.6. Під час перебування в школі учням заборонені яскраві прикраси та косметика.

4. Вимоги по збереженню шкільного майна:

4.1. Всі учні зобов’язані зберігати шкільне майно, бережно поводитися зі своїми речами та речами товаришів.

4.2. Забороняється псувати парти, дошку, стільці, бруднити стіни, вікна в класах і коридорах.

4.3. Учні повинні зберігати зелені насадження на шкільному подвір’ї та навколо нього.

4.4. При пошкодженні шкільного майна батьки учнів зобов’язані відшкодувати матеріальні збитки.

5. Обов"язки  чергових по класу:

5.1. Чергові зобов’язані:

- доповідати класному керівнику про стан справ у класі;

- доповідати вчителю про відсутніх на уроці;

- стежити за наявністю на уроці крейди та ганчірки для роботи на дошці;

- стежити за збереженням шкільного майна;

- оберігати квіти, поливати їх;

- після закінчення уроку проводити прибирання в класній кімнаті.

6. Поведінка в їальнді:

6.1. Прямуй до їдальні разом з учнями свого класу, організовано й спокійно;

6.2. В їдальні веди себе згідно правил культурної поведінки;

6.3. Сідай за стіл разом із товаришами-однокласниками;

6.4. Бережливо стався до хліба та інших продуктів харчування;

6.5. Поївши, збери за собою брудний посуд і віднеси його на спеціальний стіл.

7. На позакласних заходах:

7.1. На позакласні заходи з'являйся точно у визначений час;

7.2. Якщо на позакласний захід прийшли дорослі, привітай їх, запропонуй вільне місце, у випадку необхідності поступися своїм місцем;

7.3. Під час проведення масових заходів будь стриманим, не заважай іншим сусідам. Якщо тобі потрібно вийти, дочекайся перерви, одержи дозвіл відповідальної особи (учителя чи чергового учня) і тихо вийди, не турбуючи оточуючих.

8. Поведінка позашколою:

8.1.Учень зобов’язаний бути ввічливим, коректним і доброзичливим, проявляти витримку й розуміння у стосунках.

8.2.Бути уважним до дорослих, маленьких дітей, хворих і літніх людей.

8.3.Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в транспорті, громадських місцях.

8.4.Дбайливо ставитися  до природи.

8.5.Забороняється вживання алкогольних напоїв, тютюну та ін.

8.6.Дотримуватися мовного  етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань.

Якщо Вас не влаштовують наші правила, ви маєте повне право змінити навчальний заклад.